Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • uzlynka po ockovani

    ja mam 8mesacnu cerku ktorej sa v 4 mesiaci objavila uzlinka po ockavani nasledne ma lekar poslal do dolneho smokovca kde sono ukazalo ze uzlinky su dve a tak ich musia vybrat no na kontrole po operacii mi povedaly ze ma este jednu uzlinku a ze ta sa do 2tyzdnov vstrebe s uzivanim nidrazitu lebo po operacii sa zvykne este jedna uzlynka zvecsit no pri dalsej kontrole tam uzlynka bola a este sa jej aj otvorila ranka a doktorka mi vtedy povedala ze je to tuberkulozny vred a potom mi povedala ze oni jej nemohly vybratobidve uzlinky a ze jednu tam nechaly a nasledne ma objednala na dalsiu operaciu 6 maja no mam urcitu nedoveru ktejto nemocnici lebo doktorka mi stale tvrdi nieco ine a mam pocit ze niekde spravily chybu navedely by ste mi odporucit niejaku sukromnu klyniku kde sa tomu venuju a robia tieto zakroky? prosim o odpoved cim skvor viem ze toho mate vela ale 6 maja uz ideme na operaciu dakujem!!!

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Myslím si, že Smokovec a pracovníci jeho ústavu sú najpovolanejší ľudia a najlepší na riešenie všetkých problémov okolo tuberkulózy, liečenia očkovania aj komplikácií po očkovaní. Som 30 rokov lekárka a 30 rokov s nimi v tejto oblasti sledujem spoluprácu a myslím, že sú stále odborne špička. Nemajte obavy, nie všetko je vždy jasné a jednoznačné, preto sa vám možno zdala lekárka neistá. Určite to vedia najlepšie!