Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • kozie mlieko

    Čítala som,že túto chorobou môže človek dostať aj pitím kozieho mlieka.Keďže známy majú kozu v oblasti kde sa vyskytujú kontaminované kliešte, rada by som vedela či ma očkovanie ochráni ak budem piť takéto mlieko.Ďakujem Dáša

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovanie chráni proti ochoreniu na encefalitidu prenášanú kliešťami v každom prípade, teda aj pri konzumácii potencionálne nkazeného mlieka.