Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Očkovanie proti chrípke

    Dobrý deň, chcela by som sa informovať ohľadom očkovania proti chrípke. 9 roč. syn mal v 3 rokoch reflux, liečil sa, odvtedy nemá problémy,.1 krát mal mierny astmatický záchvat. Akurát navštevujeme alergologičku raz ročne, kôli tom že je alergický na pele. Tá samozrejme každý rok odporúča očkovanie proti chrípke.Keďže uprednostňujeme zdravý životný štýl, vitamíny, laktobacily, každý rok aj 2x k moru,chcem sa opýtať či je potrebné očkovanie aj na naliehanie alergologičky a či je toto očkovanie u syna povinné, keďže to má odporúčané aj v karte. Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Povinné nie je ale veľmi vhodné určite je. Zdravý spôsob žživota, pohyb na vzduchu, ideálne pri mori je výborná vec, ktorú pre syna robíte a iste mu tým budujete aj zdravý imunitný systém. Vzhľadom na to, že vírus chrípky sa každoročne mení, jedinou ochranou pred ochorením je očkovanie.