Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • očkovanie proti rotavirusom a nezahojena ranka po TBC

    Dobrý deň,
    chcela by som sa spýtať, či je možné dať dieťaťko zaočkovat proti rotavirusom aj ked ešte nema zahojenú ranku po očkovaní na TBC. Synček má 6 týždnov a za 2 týždne ideme na očkovanie proti rotavirusom a včera sa mu objavila ranka po TBC... Ďakujem velmi pekne za odpoved.
    s pozdravom
    Andrea

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Aj keˇdranka po tbc nieje celkom zahojená, očkovanie proti rotavirom je možné. V každom prípade o očkovaní rozhoduje lekár, ktorý dieťa vyšetrí. očkovanie odporúčam až po druhom mesiaci veku.