Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • kedy druhu vakcinu

    Dobry den pani doktorka chcela by som sa spytat moja dcerka dostla ako 15 mesacna vakcinu kombinovanu aj proti kiahnam,je pravda ze druha sa da podat len do troch mesiacov od prvej?alebo je tam dlhsia doba na ockovanie.niekde som citala ze je mozne az do 6 mesiacov od prvej .poradte mi prosim.a co v pripade ak sme to presvihli tie 3 mesiace?za odpoved vopred dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Druhá, posilňovacia dávka vakcíny sa podáva o 6 týždňov až 6 mesiacov po prvej, ideálne o 8 týždňov. Je to jednozložková vakcína, u nás varilrix. V zásade platí, že je dobré preočkovať a na intervale po prvom očkovaní až tak veľmi nezáleží. Takže určite ste nič nepremeškali.