Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • očkovanie proti pneumokokom

    Dobry den,
    mam 10 mesacneho syna a dnes sme absolvovali posledne ockovanie proti pneumokokom v intervale 2+1. Nasa lekarka bohuzial nemala pre nas poslednu 7 valentnu vakcinu z ktorej sme vybrali 2 davky a tak ju nahradila 13 valentnou.
    Chcem sa opytat aky to moze mat vplyv na moje dieta, staci tato posledna davka na to aby bol chraneny uz 13 valent. vakcinou alebo este musi absolvovat jedno ockovanie do dvoch rokov aby bol kompletne chraneny 13 val. vakcinou.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Podľavšetkých dostupných informácií by 13 valentná vakcína podaná ako tretia po dvoch 7 valentných vakcínach mala dostatočne chrániť nielen proti už očkovaným sidmim kmeňom streptokoka ale v poslednej dávke vakcíny očkovaným aj proti ďalším šiestim kmeňom streptokoka pneumoniae.