Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • ockovanie

    dobry den.moj syn mal 6.7.2009. 11mesiacov. zatial nieje ockovani na pneumokok .vo stvrtoj t.j.9.7.2009.ideme na poradnu pani doktorka povedala ze mu spravi povinne ockovani a aj rocne vysetrenie pretoze,pretoze koncom jula acely august bude na dovolenke.chcem sa spytat ci to moze tak spravit a ci ho mozem dat aj zaroven zaockovat na pneumokok.ak ano,kolko vakcin by mal mat a vakom mesacnom rospeti? za odpoved vopred dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak od posledného očkovania ubehlo šesť mesiacov je tretie očkovanie aj ročná prehliadka urobená presne načas. očkovať proti pneumokokom v tento deň je tiež možné, samozrejme do inej končatiny. Ak ešte nemá jeden rok, je očkovacia schéma 2+1, teda prvá dávka, po nej najskôr o mesiac druhá dávka a po druhej o pol roka tretia dávka.