Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • preockovat prevenarom?

    Dobry den pani doktorka.Chcem Vas poprosit o radu.Syn ma 3,5r. je zaockovany vakcinami: pneumo 23, konjugovanou vakc. proti meningitide a vakc. proti zltacke t.A. Moja otazka je ci mozem dat synceka preockovat vakcinou prevenar. Ci je to mozne, ci to bude ucinne po zvysok zivota, a kolko krat sa ockuje.Neviem ci moze byt zaockovani obomi vakcinami.a este ma zaujima ci ho potom mozeme davat preockovavat kazde 3r. vakc. pneumo 23.Aby bol chraneni pred vsetkymi 23 dr. Velmi pekne dakujem za odpoved aj za vas cas venovany nam mamickam. Dakujem, Narcis.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Keď ste už začali očkovať Pneumo 23 nie je dôvod preočkovávať Prevenarom. Podľa jeho zdravotného stavu a epidemiologickej situácie je potrebné aj vhodné preočkovanie Pneumo 23 po troch rokoch. Najvhodnejšie je touto vakcínou očkovať na jeseň spolu s očkovaním proti chrípke.