Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Je potrebné očkovať proti žltačke 3 ročné dieťa?

    Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu, či mám dať zaočkovať svoju 3 ročnú dcérku proti žltačke. Od septembra ide do škôlky a nie som si istá či ju treba očkovať tak skoro, ja si skôr myslím že až pri nástupe do školy je potrebné očkovanie proti žltačke. Prosím poraďte mi . ďakujem. Prajem pekný deň, Ivana

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Žltačka typu A sa najčastejšie vyskytuje u detí predškolského veku. Stretávajú sa sňou pri svojich bežných hrách. Ak ste rozhodnutá očkovať, nie je dôvod čakať na neskorší vek. Dieťa je imunologicky dozreté tak, aby na podanie očkovacej látky reagovalo prodikciou obranných látok a neochorelo pri styku s týmto ochorením.