Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Prosim o Vas nazor na ockovanie 1,5 r dieta

    Krasny den,pani doktorka,
    prosim Vas o radu,ev. Vas nazor, ci je nutne(vhodne,prospesne...) ockovanie 1,5 r. dietatata proti zltacke typu A, ci doporucujete zaockovat/a vlastne zrejme aj s preockovanim/ teraz, ev. netreba, alebo neskorsie.... .
    Dakujem Vam za Vas nazor,prajem vela uspechov, Ste uplne uzastna, ako s prehladom radite mamicka, ev.nam babickam.
    Prijemny den,
    baba Dana

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ďakujem za povzbudenie do práce.
    Očkovanie proti žltačke považujem pri dnešnom kolektívnom živote a aj kolektivizácii stravovania, častom cestovaní za dobrú vec. je fakt, že toto ochorenie nie je smrteľné, zanecháva celoživotnú imunitu a každé dieťatko sa vylieči. Ale faktom je aj to, že musí byť tri týždne v nemocnici, má pol roka diétu a zákaz telesnej námahy a slnenia,keď je to začínajúci športovec tak ho to vyradí aj na pol roka z tréningu. Takže rozhodnutie je na vás.