Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • alkohol

    mam problem s tym že moja priatelka robi v bare casnicku a dost mi va´di že pije kazdy tyzden 2 až 3 krat je to normalne neviem si dat s tym rady poradte mi či to ma zmysel vobec takto dalel !!!!!:::_

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobrý deň Tadeáš,
    čo to presne znamená že pije, je to požitie alkoholu alebo sa opije? Ako to ovplyvňuje je prácu, vaše spoločné fungovanie, váš vzťah k nej?

    A ako vyzerá váš vzťah? Ako sa navzájom viete dohodnúť, rozprávať i o nepríjemných veciach, hľadať riešenia problémov a konfliktov, ktoré sa medzi vami vyskytnú?
    Ak máte obavy z možného alkoholizmu, môžete spolu navštíviť odborníka pre závislosti. Ak je to o tom, že si priateľka robí čo chce a neberie ohľad na vás - to už nie je celkom len o alkohole, ale o dôvere, rešpekte a spoločnom fungovaní/nefungovaní. Držím päste.