Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • skopávanie sa v noci

    Dobrý deň chcela by som sa opýtať už sa mi stalo viac krát že som sa v noci skopávala, chcela by som sa opýtať že či neviete z čoho by to mohlo byť??
    Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobrý deň Iveta,
    priznám sa že nie celkom rozumiem čo to skopávanie je - predpokladám že sa v noci budíte zo snov, ktoré sú pre vás rušivé, plné obsahov a "akcie" - v snoch sa často prejavujú naše nedokončené záležitosti, ktoré si žijú "svojim" životom a občas sa nám ukážu v symbolickej podobe v snoch - mnohé si nepamätáme, niektoré sa zvyknú opakovať, z niektorých nám zostávajú len nálady, pocity a chuť či nechuť ráno vstať...
    Možno sa vo vašom živote teraz odohráva veľa vecí, možno prežívate niečo, čo je pre vás náročné ... a vtedy sa i v snoch môžu tieto záležitosti prejavovať. Môžete si skúsiť zapísať svoje sny, a pokúsiť sa porozumieť ich "reči", skrytým významom a jazyku.