Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • manželova kamaratka

    Dobrý den.Som 8 rokov vydatá,mame 1,5 ročnú dcérku.Môj manžel je velmi spoločenský človek.Každý týžden chodí s kamarátmi večer von,s čím ja nemám problém,teda pokiaľ sa vráti v "rozumnom"čase domov.A teraz k môjmu problému:stalo sa,že zavolal svoju bývalú kolegynu s ktorou mal blízky kamarátsky vztah(naozaj kamarátsky)von so svojimi kamarátmi(resp.našimi spoločnými).Ja som tam nebola.Ja sa s nou nepoznám.Nepovedal mi o tom,vraj by som robila z komára somára.Dozvedela som sa o tom náhodou,po dlhšom čase.A reagovala som naozaj veľmi citlivo,brala som to,ako zradu.Cítila som sa ozaj mizerne...Ale život ide dalej.Len ma zaujíma váš názor...kedže viem,že takéto niečo sa bude skôr či neskôr opakovat...ako mám vlastne reagovat..je normálne,že ma to urazilo,alebo som príliš citlivá?Naozaj dokáže priemerná žena zobrat všetko s chladnou hlavou a nič si z toho nerobit?Mávnut len tak rukou s tým,že aj tak spolu nič nemajú....a byt za to ešte vdačná?Len ja to nedokážem?A čo robit,aby som to dokázala...
    dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    dobrý večer,

    priemerná žena, ktorej záleží na manželovi, jeho náklonnosti a doma má malé dieťa určite nezostane "kool", teda mať chladnú hlavu. neviem, aký je v tomto prípadne "správny" postoj. mne osobne by to asi veľmi vadilo. každý pár má inú párovú kultúru a iné mantinely. záleží, že ako ste fungovali predtým. ako veľmi si dôverujete a kde sú hranice kontaktov s okolitým svetom. čo iné aspekty vzťahu? ste s nimi spokojná? to, že ste spolu v podstate dlho a teraz vás to tak veľmi rozrušilo, je pre mňa zaujímavé, ako to že vás to nerozrušilo nikdy predtým? podobné situácie určite už boli. urobte ako to cítite, ak cítite, že netreba situáciu nijak riešiť a ste schopná to pre tento krát nechať tak, môže to byť dobrá cesta. ak vás to bude zožierať a ničiť, otvorte tú tému a dohovorte sa na nejakom inom spôsobe trávenia voľného času. alebo... možno by ste mali medzi ľudí spolu s ním vyraziť aj vy, či sa striedať...

    prajem veľa zdaru