Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • laska

    Dpbrý deň, som 21 rosna studentka vysokej skoly, mam priatela 32 rocneho uz vyse osem meswiacov spolu chodime, len ma to hacik je nestastne zenaty, zije v rodinnom dome so svojimi rodicmi a so svojou lenivou zenou. Nemoze podat o rozvod lebo by ju musel vyplatit ale na to nema dostatok financii lebo splaca dom, takze rozvod nechava na nu, nech ona poda, je to uz osem mesiacov a stale sa pri nom drzi, dokonca mu prehrabava veci, ona vie ze spolu chodime...v poslednej dobe si nasla priatela, ktory ju vozieva domov z prace, chodieva nad ranom domov...stretavame sa spolu len ked je pracovny tyzden, vecsinou chodi on za mnou, jeho rodicia nechcu pripustit ziadnu mladu ako som ja,cez vikendy je doma a zahrnaju ho pracou okolo domu, nemaju deti lebo on nechce ale spavaju v spolocnej posteli, ich manzelstvo ma ani nie tri roky...on je pre mna presne taky ako som si predstavovala, som velmi psychycky na dne, nemozem sa na nic sustredit ani na dokoncenie skusok v skole, iba placem lebo mi velmi chyba, ked sa trochu viac nad vsetkym zamyslim, mam casto pocit ked som bez neho ze som na tomto svete zbytocne, pre mna uz nema nic zmysel bez neho, potrebujem asi odbornu pomoc lebo sa od zialu asi zblazim, citim sa tak zbytocna

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobrý deň Viera
    ste podľa všetkého veľmi zaľúbená - a zúfalá, že nemôžete so svojim milovaným tráviť toľko času ako by ste túžila.
    Pre neho je potrebné urobiť veľké rozhodnutie - a to si žiada istý čas, energiu a odhodlanie, ktoré nespochybnia ani jeho rodičia, ani jeho manželka, ani finančná situácia.
    Vie váš priateľ o tom ako prežívate v súčasnosti váš vzťah? Viete sa porozprávať o tom ako si obaja ďalej predstavujete spoločné fungovanie? Aké budú vaše ďalšie kroky?
    Je trošku nereálne očakávať, že sa priateľova manželka len tak vzdá vyplatenia z domu a sama podá žiadosť o rozvod. A ako má váš priateľ vysporiadaný vzťah s rodičmi? Býva v rodičovskom dome alebo je to dom jeho a jeho manželky, a rodičia tam s nimi bývajú? Ako si vie 32 ročný muž postaviť hranicu voči rodičom a ich nárokom na trávenie víkendov? A aký je dôvod že "takmer odlúčení" manželia stále zdieľajú spoločnú spálňu? Je veľa otázok, na ktoré budete s priateľom hľadať férové, možno i tvrdé a otvorené odpovede. Veľa šťastia.