Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • vzťah

    Dobrý deň,
    mám jeden problém s ktorým si neviem poradiť. Mám najlepšieho kamaráta, náš kamarátsky vzťah trvá vyše 3 rokov. V poslednom čase (mesiac, dva) som sa pristihla pri tom že som sa do neho zaľúbila. Bojím sa však, že ak by sme sa dali dokopy a potom sa náš vzťah rozpadne, prišla by som o osobu ktorú mám najradšej.
    Čo mám robiť?
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobrý deň Anna,
    ak ste sa do svojho najlepšieho kamaráta zaľúbili, je veľmi náročné svoje city držať len pre seba a správať sa "len kamarátsky".
    Viete si predstaviť hovoriť s ním o svojich citoch a zniesť i prípadné "odmietnutie" - ak jeho vzťah k vám je naozaj len priateľský? Je pre vás prijateľná predstava, že i po takomto vyjasnení vzájomného vzťahu budete chcieť zostať s ním priateľka?
    Ak nevyjadríte svoje city, môže to pre vás byť ťažké, prežívať vnútorný rozpor medzi správaním sa voči nemu navonok a vlastným skutočným prežívaním.
    Vyjasnenie si toho čo medzi vami je môže byť hodne jednoznačným signálom, na základe ktorého sa budete môcť obaja vyrovnať s tým, čo sa NAOZAJ medzi vami deje, a nie je pravidlo že to vždy končí stratou jeden druhého. Naopak to môže do vzťahu priniesť novú kvalitu. Držím vám obom päste.