Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • dislexia?

    dobry vecer prosim vas o radu. mam 6 rocnu dceru. tento rok zacala chodit do prveho rocnika , v skole sa jej velmi paci ale mame problem. s citanim a pisanim diktatou citanie je ide ako tak ale som si vsimla ze zabuda pismena ucia sa úismeno a i e mesiac sa usia tri pismena a ona nie je schopna si ich zapamatat raz mi precita vsetko co jej kazem a po chvili si ich pletie behom pol minuty na to iste pismeno dokaze povedat ze je to nieake ine. a diktaty je neidu vobec ked jej diktujem pismeno uplne ine napise malo kedy sa trafi neviem co to moze bit ak mozte tak mi poradte prosim dakujem vam.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobrý deň Jana
    takto na diaľku sa dyslexia ani nedá diagnostikovať, navyše to určite patrí do kompetencie detského špecialistu.
    Skúste sa porozprávať s pani učiteľkou -ako vníma po prvých týždňoch pokroky vašej dcérky, a určite zájdite do poradne - tam vám budú vedieť dcérku diagnosticky vyšetriť a poradiť vám ako ďalej postupovať. Držím päste.