Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • neviem co mam robit

    dobry vecer ,potrebujem poradit velmi
    nedavno som sa dozvedela ,ze manzel uz 5 rok si hlada na nete stabilny dlhodoby vztah .a sexualneho partnera
    ked som na to prisla skoro som zinfarktovala
    mysela som ze je vsetko v poriadku ,ale to ma dorazilo,ked som nasla sms ze ma predplatenu sluzbu na rp spravy na svojom profile, a tak som sa dostala ,az k tomu co som nasla
    ja som mu verila ,ze take daco by nespravil ,lebo take veci odsudzoval ...
    neviem co mam robit rozvod , alebo mi prosim Vas poradte nejakeho psychologa v Kosiciach
    mame 8 r.syna ,ktory ho lubi ,ale je zmysle zostat s partnerom ak vas klamal?

    Tych veci je tu viac manzel bol rozvedeny, ked som ho spoznala .
    Zijeme spolu ,uz 11 rokov on ma z prveho manzelstva dceru ,ale ma aj jedno nemanzelske dieta starsie s kolegynou z prace stalo sa ,, ,
    Ale aspon co viem jeho ex.o to poziadla nasla si ineho mysli rozvod..
    Viem mal ju asi velmi rad ,ked bol schopny snou zit nadalej,ale ona nechcela .
    Potom zil dlhsi cas sam a po case mal z toho depky, ze je sam samozrejme ,ze mal na sex ine zeny potreba tela ...
    Od zaciatku sme sa hadali kvoli jeho byvalej zene a svokre stale ako keby tam zil .
    Ona posielala k sviatkom jemu pohladnice a my jej a svokre co sa mi velmi nepacilo ,ze uz ma mna, tak nech si da pokoj snimi.Moja rodina a mama bola pre neho nic .
    Mam ho velmi rada ,ale on mi vie ublizovat psychicky slovne .Vraj co nemal doma hladal inde ,ale ja si to nemyslim ,zeby to nemal doma .Dost dlho ma depresie nic sa mu nechce ani rano vstat nic ho nebavi a podobne ,tak hladal zmysel a odpvede na pokeci s uplne cudzimi zenami .Tak som mu povedala ,ze na to ze je vysokoskolsky vzdelany, inteligentny clovek hladal na spravnej adrese ....preco nesiel za odbornikom psychologom ? ale na takychto strankach ,kde ako sam vravi nic normalne neni .
    Uz parkrat som chcela od neho odist ,ale stale ma nieco k nemu tahalo ako magnet a samozrejme nas syn .Teraz mi vravi ,ze bola to chyba co sparvil .Ale ked som na to prisla a ukazala mu jeho profil bol ticho vraj nema mi co k tomu dodat.zacal ,ze vraj to su jeho osobne veci ,ktore ja nemam co vediet .Vobec sa so mnou nerozpraval ,ze to neni moja starost a nech mu neleziem do jeho skukromia .Ja som na neho ,ze ci toto je normalne ,ze on si hlada na nete inu osobu ,tak vraj to bolo take pobavenie sam nevdel preco tam siel .proste vyhovorky .Vraj som chorobne ziarliva, tak som mu povedla ,ze kazdy clovek ziarli ak toho druhehu miluje . Ale on mi dal k tomu dovod ,uz s jeho byvalou zenou a aj z prace mu raz jedna kolegyna nechala vzkaz a tel.cislo .obaja sme si to vypoculi nahodne ,ked sme prisli domu na odkazovaci .Vraj to bolo len take flirtovanie ,lebo si vykali nic vraj medzi nimi nebolo.Ale ako mozem potom doverovat ,ked mi to stale daval pocitovat.Vraj on tam nechodil na pokec,ale som mu povedala, ze uz je tam od roku 2004 aj keby tam nechodil, tak to po polroku zrusia aspon tak je to tam pisane v ich pravidlach ,takze keby si nasiel inu ,tak co mi povie ahoj,uz ta nepotrebujem .ja som bola ako zadne dvierka ,ked nenajde inu spríaznenu dusu ,tak co som dobra aj ja ...takze som bola ako keby v zalohe ..Ja viem zeby to nebola vyhra zit sama ,ale mne je tak tazko ked si pomyslim ,ze som akoby pre neho nic nula ,ked som nasla to co hladal na pokeci . Pritom mi stale tvrdil ,ze ma ma rad a ze ked odidem ,tak pojde za mnou ,ze sa ho nezbavim .Ja viem ,ze chlapi po nejakom case v manzelstve by radi zmenu ved vlastne zena je uz okukana ...a on sa rad pozera za cudzimi zenami pokial su pekne polonahe ...ale to asi skoro kazdy chlap .Stale povie ked ma nejaku kamosku co sa mu paci ,ze nech ju" pozvem ",alebo ta je dobra dal by si povedat ...srandicky .Vraj on za to nemoze ,ze sa mu tak velmi pacia zeny samozrejme pekne .Inac je odomna starsi mmanzel .Je mi z toho vsetkeho nanic :( a neviem sa stym zrovnat.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    dobrý deň,

    hľadá si sex.partnera? muža? lebo potom ste mužov v texte už nespomínali...

    niečo na vašom manželovi bolo také aj predtým, predtým ako ste objavili jeho dvojitý život. asi nevie byť verný. sú také typy a ked vezmem do úvahy toho spomínaného partnera, možno je bisexuál a má potrebu zažiť niečo aj v tomto smere. v každom prípade, kde ste v tomto vy? ked sa o tom s vami nerozpráva? ked neviete o jeho potrebách? ked je tak veľmi angažovaný mimo vzťah? ked doteraz neprejavil záujem o spoluprácu s odborníkom, asi to necíti ako potrebné a preto je asi aj veľmi ťažké čokoľvek s ním riešiť.

    v tejto chvíli by ste si mali vy vyjasniť svoje hodnoty a spôsob možného života do budúcnosti, prebrať s manželom svoje limity a to, čo sa vám na vašom spolužití nepáči. no a podľa výsledku sa začnete zariaďovať. nedá sa ešte hovoriť o rozvode, neviem v akom je to štádiu. v prvom rade zvažujte svoje potreby ohľadne partnerského života. aj keby ste šli k odboníkovi, či spolu alebo on sám, ešte to nemusí nič znamenať v zmysle, že by manžel na sebe chcel čosi zmeniť. má tajomstvá a aj ich vždy bude mať. a vy vždy budete tak trochu v polohe žiarlivky, aj keby ste zrovna nežiarlili, pretože on je asi posadnutý svojim dvojitým životom a neviem, či je šanca aby to bolo inak. to, že je váš vzťah živý a že sa máte radi, dáva veľkú nádej, ale treba úprimne vidieťa vedeiť, čo sa deje a ako na tom obaja ste v rámci spokojnosti so svojim sexuálnym životom.

    prajem veľa zdaru