Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • poradte mi

    dobry den mam 24 rokov dve deti a s manzelom sme zobraty sest rokov. Asi pred rokom som zistila ze mi je neverny s koleginou.Napriek tomu sme zostali spolu.Po case sme sa rozhodli,ze predame dom rozvedieme sa a zostanem s detmi sama.Manzela stale lubim a on to vie,preto som mu dala navrh ,aby sme v tom novom dome zacali od znova zo zaciatku sa nevyjadril no pred par dnami sme sa rozpravali.Povedal mi ze mu na mne stale zalezi aj ked ma uz nebude lubit ako predtym chce zostat s nami.Nechce prist o rodinu a ja mu mam dat cas aby si vsetky city vyriesil.Kazdy vecer vola s koleginou a ja to mam znasat ale je to velmi tazke,ked volaju spolu ja placem a nedokazem sa z nicoho tesit. prosim vas poradte mi mam mu dat cas kym to s nou ukonci? Ja s nim velmi chcem zit aj dalej milujem ho a napriek vsetkemu sa na neho nehnevam.neviem ci mu mozem verit no uz dalej nevladzem zit stym ze mi je manzel neverny aj napriek tomu ze sa chce ku mne vratit. Dakujem za radu

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    dobrý večer,

    áno, dajte mu čas. priama otázka, priama odpoved.

    porozprávajte sa s ním veľmi vážne o tom (ak ste to ešte neurobili), že koľko času asi potrebuje na doriešenie svojich citov. nech si sám stanoví nejaký termín, o ktorom si myslí, že ho potrebuje na doriešnie svojich citových záležitostí a aby ste mohli fungovať ako rodina. a aby sa vám ako jeho partnerke dostalo tej pozornosti a zaobchádzania ktoré je k tomu adekvátne, nie ako teraz. stanovenie toho termínu je dôležité. nie je dôležité či to bude o mesiac alebo 2, ale je dôležité pochopiť jeho vážnosť. bude to symbol jeho serióznosti voči vám a rodine. toho termínu sa držte, na ňom sa dohodnite. do toho termínu sa učte ignorovať, že telefonuje s kolegyňou alebo že niečo rieši. v tom termíne, na ktorom ste obaja dohodnutí, otvorte tému a bavte sa o tom. tu prineste všetko to čo by malo byť iba vaše spoločné na novú cestu. tu sa budete môcť porozprávať o tom, či je to pre manžela reálne alebo vôbec a tak isto pre vás...

    vzťahy nie sú priamočiare a ani ľahké. konfrontujú nás s našimi limitmi. váš limit je jasný. ste veľkorisá, necháte mu priestor, nech si to vyrieši. ten priestor je asi dôležitý aj pre vás. aj vám umožňuje sa sústrediť na seba, na svoje potreby.

    monitorujte či sa mení, či sa jeho vzťah k vám lepší, vy na tom tiež viete pracovať z vašej strany, tiež ste tvorcom vašeho nového vzťahu. a vy sebe dajte čas. polrok odteraz si to zase zhodnoťte a uvidíte, bez ohľadu na jeho konanie v tomto období.

    prajem veľa zdaru