Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • odchod do zahranicia pocas rozvodu

    Prosila by som poradit ... podavam o rozvod a chcela by som vediet, ci mozem opustit slovensko a poziadat aby mi boli dorucene papiere na sud mimo Slovenska a ci musim byt osobne na rozvodovom pojednavani ... mam strach ze moj terajsi manzel mi moze ublizit... dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobrý deň Lucia,
    k otázke ohľadne rozvodu a možnostiach riešenia na diaľku je potrebné kontaktovať právnika. A čo sa týka vášho strachu - skúste sa telefonicky obrátiť na niektorú z organizácii pre pomoc obetiam násilia - ak máte obavy o seba počas rozvodu, zrejme máte skúsenosť s manželovou agresivitou - pozrite napríklad www.pomocobetiam.sk - i oni by vám mohli poskytnúť informácie ako takúto situáciu riešiť. Veľmi vám držím päste.