Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • ako dalej

    Dobry večer,Volam sa Tonka,už dlhšie som zvažovala či Vam napisať,alebo ešte ,,uvidim,,to je moj broblem ešte uvidim,takže,mam 20-mesačnu dcerku,ktora je velmi šikovna a dobručka malo kedy chora a problem s manželom,ktori nas absolutne nevnima.Manželia sme 4 roky prvi rok sme byvali u jeho otca,nedalo sa vydržať,lebo to bolo na dedine a každy večer navštevoval krčmu,nie žeby sa ožieral,,vypil si tak normalne,ale išiel domov posledny,tak sme prisli k mojim rodičom do mesta no on si nasiel novu partiu a zase nechodil domov.Myslela som,že ked sa narodi mala tak sa to zmeni,že sa asi citi stale slobodny a predsa dieťa tak zodpovednosť,ale nič,žiadna zmena.Tolko som sa s nim pokušala rozpravať,ale on ma vobec nepočuje,nevnima,ignoruje,momentalne som nam našla podnajom,takže už rok byvame sami no už rok za nim chodim stale 15-teho pytať na najom,vsetci čo tam robia sa pozeraju,vyplatu domov nosiť nechce,takže ja ani neviem aky ma plat,stale mi da presne len na šeky aj to je podraždeny,že musi dať strašne ma tym ponižuje,domov nakupujem len ja z materskej,takisto aj odev na malu,len ja,domov chodi po 22.30 a aj neskor,so slovami davaš jesť abo nie,uplne chore no on vobec nevnima čo povie ako to povedal ako by bol z ineho sveta, milenku asi nema len niekde pije pivo,lebo nakoniec stale s jednym pride domov a pred spanim berie Oxazepam,je toho tak vela,že sa ani neda všetko popisať,už som od neho aj odišla na tri tyždne prišiel,sluboval,ale mam pocit,že nie je lepšie,ale horšie,no a ja sa neviem prinutiť urobiť,krok,lebo pozeram aj cez oči malej ona ho strašne ľubi aj napriek tomu,že je s nou tak malo a ked je doma tak jej hovori zachvilu chod za mamkou atd.Nemam pocit,že som este zamilovana,no asi sa bojim toho čo bude potom,tak by som chcela vedieť Vaš nazor na moju situaciu.K rodičom sa kludne možem vraťiť,tak čo mi brani,ja viem,že sa nezmeni.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobrý deň Tonka,
    nebyť vnímaná partnerom je náročné. Jeho vzťah k vám sa zmenil alebo bol takýto alebo veľmi podobný i predtým?
    Čo vám dáva spolužitie s ním? Čo by ste stratili a čo získali, keby ste od neho odišli a začali žiť sama, s dieťaťom u svojich rodičov? Takéto závažné životné rozhodnutia sa nerobia ľahko, ste zodpovedná za seba i za svoju dcérku.
    Ako si dokážete získať rešpekt svojho manžela? Ako rešpektujete samu seba? Skúste začať od seba, pohľadať si ktoré veci sú pre vás dôležité, a s manželom potom otvorene hovoriť o svojich požiadavkach, o hraniciach vo vzťahu, ktoré je potrebné aby ste si obaja stanovili a čo viac, obaja rešpektovali. A ak takýto dohovor nebude možný, alebo nebude dodržiavaný, vtedy je možné robiť zásadné rozhodnutia. Držím vám päste.