Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Nevieme ako ani len začať....

    S prvým sexom
    problém nebol ... No po týždni známosti až...pri ďalšom pokuse o niekoľko dní to nevyšlo... A dnes opäť ... Príťažlivosť,chémia no všetko tam je..no ďalej zájsťt ako po vyzlečené tričká nevieme,tak nám poraďte čo to s nami je... Ďakujeme

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobrý deň Silvia.
    Je viacero možností čo sa s vami deje - otázkou je či to bol pre vás oboch prvý sex, koľko máte obaja rokov.... pri skutočne prvom sexe nevieme do čoho ideme, môžeme mať načítané a napozerané čokoľvek, je to neprenositeľná skúsenosť, a hlavne - každý ju prežíva inak, jedinečne. Pri prvom sexe máme ešte k dispozícii "ospravedlnenie", že ak to nevyjde tak je to pochopiteľné. Pri druhom sexe - hm, to už môžeme na seba klásť nevyslovené nároky, že už by sme to mali vedieť, už nás nič neospravedlní....a tu by mala nastúpiť hravosť a spontaneita, chuť objavovať sa, skúmať a hľadať - a neočakávať od seba ani od partnera okamžite tie najkvalitnejšie výkony...Tak len skúste dôverovať svojej prirodzenosti, svojej zmyselnosti, svojim inštinktom.... a ono to pôjde. Okrem toho že si budete vedieť zdieľať čo je príjemné, rovnako dôležité je vyjadriť i hranicu - teda čo a kedy vám je nepríjemné - kedy jemnejšie dotyky, kedy už odvážnejšie....to je presne tá hravosť, ktorú sex a intimita do vzťahu prináša. Veľa krásnych spoločných chvíľ plných objavov.