Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • sex je pre mna strasiak

    Dobry den.
    Tak ako mnoho inych zien aj ja mam poblem so sexualnym zivotom po porode.Ani pred tehotenstvom som nebola nejak sexuchtiva, ale nemala som problem prisposobit sa partnerovi a takisto mat z toho sexu potesenie. Pocas tehotenstva sme sexovali prakticky do konca, aj ked posledny mesiac som uz nemohla dosiahnut vrchol.A teraz uz len predstava sexu vyvolava vo mne absolutny odpor. Nenahanalo by mi to taky strach, keby to uz nebolo 15 mesiacov po porode a vobec sa mi nezda, ze by to bolo na lepsej ceste.Som z toho zufala a takisto aj moj partner. On uz ma strach nieco mi naznacit, lebo niekedy ked len skusil co i len mensi natlak, ja som dostala hned histericky zachvat.Inokedy som doslova len roztiahla nohy a pockala kym skonci.Skusala som aj pozerat pornofilmy, ale dokonca aj to mi nie je prijemne.Uz som dokonca uvazovala o tom, ze mu navrhnem, aby si nasiel milenku.Fakt neviem co dalej.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobrý deň Silvia,
    po pôrode sa vzťah manželov výrazne zmení - k partnerskej, priateľskej a mileneckej role pribudla i rola rodičovská. Malý človiečik si vyžaduje veľa pozornosti, lásky, na partnerský život častokrát nezostáva veľa času, energie a chute. Ak ste už 15 mesiacov po pôrode, vaše dieťa vás už tak intenzívne nepotrebuje. Ako to vyzerá vo vzťahu vás a vášho manžela? Koľko času a ako trávite vy dvaja ako partneri? Ako by ste potrebovala aby vyzerala vaša intimita? Akú mieru nežnosti, lásky, vzrušenia si viete dožičiť? Možno skúste akoby začínať od začiatku - nežným zvádzaním, pozornosťami, dotykmi, bozkami...a skúmajte čo to s vami robí, čo sa vám páči,čo nie...telo a jeho preciťovanie sa mení, i potreba môže dlhodobým nesýtením postupne slabnúť, sex je však dôležitou súčasťou vzťahu, ak je teraz takmer na nule, skúste tie maličké, postupné krôčiky. A hlavne si ich skúste užiť. želám vám veľa príjemných chvíľ pri vzájomnom opätovnom spoznávaní a približovaní.