Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Nič necítim

    Dobrý deň, mám problém kotrý neviem vyriešiť a robí mi už dlhodobo problémy. Pri sexe nič necítim. Nikdy som nepocítila žiadne vzrušenie a kdeže nejaky orgazmus. Bola som s týmto problémom najprv u sexuológa, nechala som tam dosť slušnú čiastku peňazí. Ten mi nijako neporadil povedal že som mladá a že niesom asi dostatočne vyvinutá. O niečo neskôr som zašla za gynekológom povedala som mu čo si myslí sexuológ, môj gyn. namietal hoci mám 17 rokov ale vývin mám za sebou. gynekoloóg mi tiež nijako neporadil. Robí mi to veľké starosti lebo mi nikto nechce pomôcť hoci sa o ňu stojím. Neviem za kým by som mala ešte ísť. neviem ako to napísať ale od rána do večera mám chuť na sex a to už po dobu 2 roky a nič s tým nemôžem robiť. Nemám chuť do jedla, nemôžem poriadne spávať, nemôžem sa sústrediť, nedokážem sa učiť a z každej strany sa na mňa rútia správy aké je to perfektné. Aj ja by som veľmi rada túto svoju potrebu uspokojila len nie je ako. Prosím vás poradte mi ako pokračovať ďalej lebo ja som už zúfala.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ahoj Anna,
    píšeš o svojej chuti na sex, túžbe ho konečne zažiť naplno tak, ako o tom čítaš, ako o tomo hovoria iní. Čo sa vlastne deje počas tvojich intímnych chvíľ? Máš stáleho partnera ktorému veríš? Sex je často súčasťou blízkeho vzťahu v ktorom nechýba dôvera, vzájomná príťažlivosť, vyladenie na toho druhého.
    Podľa tvojho popisu nezažívaš pri sexe vzrušenie..čo sa s tebou vtedy deje? čo cítiš? ako poznáš ty svoje telo, ako ho poznáva tvoj partner? Toto poznávanie, "ochutnávanie" je veľmi dôležitou súčasťou milostných hier - dotyky, bozky...ak pri sexe necítiš nič, tak skúste začať odzačiatku..pomaly, postupne...nech orgazmus a sex plný vzrušenia nie je pre teba výkon, ktorý musíš podať... skús sama i s partnerom hľadať vhodnú atmosféru, chvíľu, v ktorej sa tvoje telo môže naladiť na intimitu. a uč sa spoznávať svoje telo, jeho túžby, miesta ktoré túto túžbu zosilňujú..ak myslíš na sex kadú chvíľu...tak to je dobrý začiatok...verím že prežiješ ešte veľa krásnych chvíľ s partnerom. Držím päste.