Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • NEZAUJEM O SEX

    dobry vecer mam 22rokou manzel ma 27 mame spolu dievcatko ktore ma 6tyzdnou. Ide o to ze moj Manzel nema vobec chut na sex.Ked som bola tehotna tak sa bal tomu chapem ale teraz sa nema coho bat.toto su jeho vyhovorky:je tucny je raz unaveny raz ze ho bolli hlava raz ze samu nechce a tak alebo mi povie maj sa! ked sme spolu chodili bolo to ine mal viac chut na mna ale teraz vobec.Neviem co mam robit ja mam pomali stale na neho chut ked sa ho opytam ci nema vobec na mna chut tak povie ano mam obcas ale ja necitim ani ten OBCAS poradte mi je chyba vo mne alebo v nom? Ja uz aj rozmyslam ci nieje nejak chory ale bo fakt neviem poradte mi prosiiiiiimDAKUJEM

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    dobrý večer,

    no ved nie je vylúčené, že je možno aj chorý. môže sa jednať aj o reakciu na stres spojenú s ranným rodičovstvom a možno má aj všelijaké čudné predstavy o vás po pôrode a ani sa neodvažuje sa s tým konfrontovať.

    myslím si, že idete na to dobre. chcete sex do vašeho života opätovne vniesť. niečo na manžela bude fungovať, len vytrvajte. pozorujte ho a skúšajte. na niekoho platí menej priamosti, na iného naopak. spomeňte si, čo na neho platilo predtým. skúste tie bežné veci ako prádlo, večera, možno aj zmena stravy, pornofilm... neriešte chvíľu, že sa mu nechce, resp že to necítite akože sa mu chce. zvoľte nejakú stratégiu zvádzania. a ňou postupujte. môže byť viac vizuálny typ a presvečia ho vizuálne podnety alebo môže byť viac na nežné a nenápadné dotyky alebo atmosféra blízkosti...

    pravdaže, otvorený rozhovor sa tiež veľmi hodí, len nie každý na to je. ale jemno a s ubezpečovaním by to hádam mohlo ísť. nuž a ked to bude už hodne dlho iné, hovorte o svojich potrebách a láske a náklonnosti a záujme to spoločne riešiť. a potom to nejak asi budete musieť riešiť. no ale ešte máte pred sebou plno možností a zvádzania, tak skúste.

    prajem veľa zdaru