Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • zlost mojho syna

    dobry den, mohli by ste mi poradit, ze co mam robit, ked moj 9 rocny syn ma zachvaty zlosti a krici, a tazko sa da utisit, a vsetko dookola obvinuje, ze on nemoze nic a vsetci mozu vsetko, viem, krici, som z toho zufala, lebo ma nepocuva co hovrim, ale iba krici, ze ho nemam rada. Akoby nevedel ovladat svoj hnev, v skole je poslusny, jeden z najlepsich ziakov, to len doma ked je unaveny velmi krici. ja mam pocit, ze je to koli tomu ze ma cez den vela kruzkov a ked pride domov je unaveny a nemoze robit nic co chce lebo sa musi ucit a potom uz ide spat. Moja mama tvrdi, ze je agresivny ja si skor myslim ze je vystresovany. Prosim Vas o radu, neviem co mam robit. dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Možné sú obe alternatívy - možno nevie ovládať svoj hnev a možno je naozaj preťažený a potom nevie to, že nechá priechod hnevu, je skôr príznakom jeho únavy. Mali by ste sa s ním v pokoji porozprávať, čo s tým urobíte - či odoberiete niektorý z krúžkov alebo sa bude učievať pred krúžkami ...skrátka čo by sa dalo urobiť, aby sa situácia zmenila. Riešenie hľadajte obaja, nielen vy alebo nielen on a skúste sa na niečom dohodnúť.