Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • psychologický rozbor

    Dobrý deň,

    veľmi pekne by som Vás chcela poprosiť o radu. Na základe súdneho uznesenia som dostala s dcérkou predvolanie na psychologický rozbor, nakoľko otec dieťatka sa od dcérkinych troch mesiacov o dcérku nezaujíma,dcérka má teraz dva roky, s otcom dieťatka som nebola zosobášená, ani sme spolu nežili, jej otec si na súde teraz v novembri po dvoch rokoch podal návrh na styk s dieťatkom, každý druhý víkend od piatku do nedele, hoci ho dcérka vôbec nepozná. Ide mi o to, že psychologička žiada odo mňa môj zdravotný záznam a že troj hodinového psychologického rozboru sa mám podrobiť ja. Myslela som si že keď sa jedná o úpravu styku otca s dieťatkom, tak sa bude robiť psychologický rozbor toho, či je dcérka spôsobilá na styk v rozsahu v akom si ho otec požiadal a nie to či som ja spôsobilá starať sa o ňu.
    Veľmi pekne Vás prosím len o radu, či je takýto spôsob štandardný.

    Vopred veľmi pekne ďakujem.

    Prajem pekný začiatok týždňa.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Pokiaľ viem, zvyčajne sa vyšetrujú alebo zúčastňujú takéhoto rozboru rodičia, hoci každý samostatne. Neviem však, od akého veku sa rozboru zúčastňujú deti - viem, že predškoláci sa už môžu, ale či aj dvojročné dieťa, to neviem. Skúste si na internete vyhľadať iné znalca - psychológa a konzultovať s ním postup.