Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • plienky

    Dobry večer,mam22mesačnu dcerku,nosi plienky iba na spanie a ked ideme von.Doma ma nohavičky,a to trva asi od jula.Par krat sme boli aj vonku bez plienky to ešte cez leto a samozrejme sa vždy pocikala a nevypytala sa,po par pokusoch som to vzdala a von som vždy dala plienku.Teraz sa už par krat vypyta aj ked sme vonku ale musi do byť do WC,vonku sa jej neda vycikať a nie vždy su po ruke wcka.Chcem sa spytať či ju mam nechavať aj von bez plienky uprimne mam aj ja obavy či sa mi nepocika.Mam to začať skušať aj von bez plienky?A aj sa mi zda že už je bez plienky doma dosť dlho už by som to rada prelomila a odučila aj ked sme vonku.Poprosila by som vas o radu ako mam ďalej postupovať.Ďakujem pekne za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Najmä teraz na jeseň a v zime sa prikláňam k plienkam aj von, pretože je dôležité, aby dieťa neprechladlo, čo by v konečnom dôsledku mohlo situáciu s pýtaním sa skomplikovať. Vaša dcérka bude postupne dozrievať a získavať čoraz viac citu a postupne sa dokáže vypýtať aj vonku. Len jej dajte čas.