Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Svokra

    Byvame spolocne v dome so svokrovcami. Moja dcera (4roky) ma svokru rada. Rano sa zobudi a uz sa tesi , ze k nej zide dole. Mne to uz zacina vadit, hovori jej co ma robit , co nesmie robit aj v mojej pritomnosti, ked ja jej nic nezakazujem. Naucila sa u nej jest hranolky, co ja som nechcela alebo sa s nou rozprava o smrti, co by som tiez tak nepodala dietatu ako ona. Ako riesit takuto situaciu? Urazit ju nechcem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Mali by ste si so svokrou vydebatovať svoje predstavy o výchove. Napríklad treba povedať, že si neprajete, aby dcéra jedla hranolky, lebo to nie je pre jej vek vhodné jedlo, keď ste obe prítomné, že by mala nechať na vás výchovu... Svokre to asi nepadne ľahko, no skúsiť to môžete.
    Alebo môžete premýšľať nad tým, čo vám bráni nechať to tak a využívať ten čas, ktorý ony spolu trávia, na nejaké svoje projekty (zobrať si nejakú prácu, učiť sa niečo, tvoriť niečo, športovať...)