Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • strach z cestovania bez sprievodu

    Moja 12-ročná dcéra sa bojí sama cestovať vlakom alebo autobusom.Chodí do školy v neďalekom meste,ráno radšej vstane o hodinu skôr a ide autom s manželom,po škole ho zase čaká u niektorej z kamarátok,alebo bombarduje telefonátmi mňa,aby som po ňu prišla.Keď jej poviem,nech príde spojom,hystericky sa rozplače, takže po ňu idem buď ja alebo manžel.Cesta domov ani do školy vôbec nie je nebezpečná,pred asi dvomi rokmi chodila v pohode sama aj ráno,pýtala som sa jej,či sa jej prihodilo niečo nepríjemné,tvrdí,že nie,jednoducho má strach.Takisto v noci odmieta spávať vo svojej izbe,spáva so mnou v spálni.Inak medzi rovesníkmi v triede je sebaistá,takisto doma nie je utiahnutá,niekedy je až drzá.Neviem si s ňou rady a trápi ma to.Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Zvážte psychologickú starostlivosť.
    Prípadne ju dajte dokopy s niekým, kto tiež cestuje podobne ako ona a s kým by mohla cestovať, komu dôveruje aspoň trochu.