Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • PROSBA

    DOBRY DEN PANI DOKTORKA. MOJ SYN NICOLAS MA 15 MESIACOV A MAME S NIM TAKY PROBLEM: V POSLEDNEJ DOBE KED NIECO NEDOSTANE ALEBO MU NIECO NECHCEM DOVOLIT TAK SA BIJE RUCKAMI PO HLAVE ALEBO SI BUCHA HLAVU O STENU ALEBO O ZEM. TIEZ SA V NOCI BUDI A MUSIM HO BRAT K NAM DO POSTELE ASPON NA 3 HODINY,KED HO CHCEM VRATIT DO POSTIELKY SKOR TAK PLACE. PROSIM PORADTE MI CO MAM ROBIT HLAVNE S TYM BUCHANIM DO HLAVY.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Búchanie do hlavy alebo bitie sa rukami po hlave sa u detí v tomto veku niekedy objavuje. Je to prechodné a po čase tento prejav v správaní odoznie. Vhodné je teda počas tohto obdobia na jednej strane dávať pozor, aby sa dieťa nezranilo. Na druhej strane môžete dieťa učiť, ako inak si môže svoju nespokojnosť vyventilovať - môže búchať do vankúšika, udierať rukami na bubon, hádzať plyšákov do steny atď. Je teda dôležité, aby mal k dispozícii vhodné spôsoby vyjadrenia hnevu či sklamania.