Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • bolesť nožičky

    Dobrý deň, pani doktorka, chcela by som sa opýtať: dcérka bude mať v máji 5 rokov. Minulý týždeň tak sem tam sa začala sťažovať, že ju bolí noha v rozkroku (ako má nohavičky) a päta. Teraz v pondelok večer a utorok ju to v tom rozkroku už bolelo dosť, krívala, nemohla si čupnúť ani poriadne zohnúť nohu. Dala som jej nurofen od bolesti. V stredu ráno už bolo dobre, behala, skákala, dalo sa jej čupnúť, len niekedy povedala, že ju to trošku zabolí a ukazovala aj na priehlavok. No dnes ráno ju tá nožička v rozkroku už zasa bolí dosť, nedá sa jej ani čupnúť, zle sa jej chodí po schodoch. Môže takto noha bolieť pri raste? Alebo je to niečo vážnejšie? Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite to nie je rastová bolesť, Je potrebné čo najskôr vyšetrenie u lekára.