Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Problem so sluchom

    , Autor: lucia-h

    Dobry den, chcela by som Vas poprosit o nazor. Je normalne aby skoro 9 mesacne dieta bolo skoro stale tisko. Moja dcera vobec neblaboce, nesmeje sa nahlas...tieto moje pochybnosti zacali tym, ze sme bolo na 8 mesacnej ptehliadke a skusali jej sluch, hrkálkami... pri jednom uchu, pri druhom...na lave sa otocila a na prave nie, tak si nas zavolali o 2 tyzdne na kontrolu a to sa uz otacala striedavo, aj na prave aj na lave, potom zase ked sa zahladela na nieco, tak sa neotocila ani na jedno...no ja som to skusala doma a ona ked je zaujata niecim, nic s nou nepohne,neotoci sa za nicim ale potom ked zakricim na nu, alebo zapnem vysavac, alebo ked spinka a nechtiac niecim buchnem, sa zobudi, reaguje.
    No a teraz si to spajam,ci je to nejaky problem ked je taka tichucka. Velmi pekne dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je potrebné čo najskôr objektívne vyšetrenie sluchu. U dieťaťa. za určitých okolností, aj keď evokované potenciály po pôrode boli výbavné, aj tak sa môže jednať o poruchu sluchu. Čím skôr sa to zistí, tým skôr sa môže s dieťaťom pracovať. na druhej strane ak sa vylúči porucha sluchu , budete spokojná. Vyšetrenie by mal previesť odborník otorhinolaryngológ