Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • učenie

    , Autor: didko

    Dobrý deň, mám 1,5r. synčeka, ktorý mi poriadne nič nerozpráva, ked bol menší vedel povedať mama, baba, ham, ale teraz od neho nič nepočujem.. Ešte sám nechodí, len popri nábytku, ale sem tam sa vie posunúť aj sám.. No väčšie starosti mám s tým, že nevie nič urobiť.. ako napr. zamávať, a podobné veci.. Snažím sa ho niečo naučiť, ale on akoby mal len svoj svet.. všetko dáva do úst., sám sa vyhrá, ale niečo také, aby položil dve kocky na seba to nevie tiež spraviť.. alebo že by ma sledoval čo robím a snažil sa po mne opakovať to ho tiež nezaujíma.. Mám 3r. dcérku, ale ona v jeho veku už vedela pekne zamávať, poslať pusu, uvedomovala si ked niekto k nám prišiel, alebo odchádzal - vedela že odchádza niekto.. ale on vôbec na takéto veci nereaguje. On má ako keby len svoj svet.. ked je na zemi, tak si tam behá a ked prídem k nemu že sa s ním chcem hrať, tak sa len na mňa štverá a dožaduje sa prsníka.. Nebýva nervozny, práveže je veľmi kludný, len ked je chorý alebo sa mu zúbky tlačia, tak je trošku podráždený.. ale inak je veľmi zlatý.. no ako ho mám naučit isté úkony. a čo sa týka jedla, sám jesť a piť to vôbec nehrozí..
    neviem čo mám robiť.. dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Každé dieťa je iné. Má takéto prejavy voči vám aj ostatnému svetu. V tomto veku a z pár iformácií je ťažké robiť závery. Dieťa je potrebné sledovať, ako bude postupne napredovať, reagovať na okolie, kedy sa pustí chodiť. Treba sa mu venovať, veľa s ním rozprávať, aj keď zatiaľ nevidíte výsledok treba mu čítať, ukazovať obrázky, hrať bežné detské hry / varil myšička pod/. Uvidíte, či nastanú nejaké pokroky, ak nie, je vhodné vyhľadať detského psychológa.