Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • druhe stolicky

    , Autor: rusalka30

    Pěkný den prajem. Mojej 14 mesacnej dcerka sa uz dva mesiace nevladzu prerezat druhé stoličky, samozřejmě že je strasne ubolena nespinka place, ale co má trápí odmieta jest. Su dní ked aj mlieko odmieta. Su dní dva možno tři ked trošku lepsie papa, ale v zásadě celý den zje pár lyziciek prikrmu, do večera je už povacsine taká hladna, že pire spapa. Začala som jej dávat probiotika a cebion multy. V noci a před spankom sa este dojci. Môze taketo dldobe odmietanie stravy být z prerezavania zubkov? V podstatě při kazdom zubku nám nejedla ale czdy sa prerezali po tyz max dvoch ale toto trvá už druhý mesiac. Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    S prerezávaním zúbkov v literatúre nie sú popisované žiadne iné príznaky ochorenia. Zo skúseností vieme, že deti bývajú pri prerezávaní zúbkov mrzuté, mávajú nádchu, niekedy aj hnačku. Trvá to však zväčša pár dní. V tomto veku však môže byť dieťa chudokrvné, následne mrzuté, nespavé a aj menej papá. Keďže váš problém trvá dva mesiace, určite by som s týmto problémom vyhľadala lekára.