Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Odmieta pit mlieko

    , Autor: mamkaamatik

    Dobry den pani doktorka.Chcem Vas poprosit o radu,co robit ak moj 10-mesacny syncek odmieta pit mliecko.Nemal s tym ziaden problem no asi pred mesiacom to zacalo tym ze rano,vecer alebo pocas dna nevypil obvyklu davku a nieco nechal.Teraz je to ale coraz horsie.Stava sa ze flasu nechce ani vziat do ust.Zacinam byt zufala.Mlieko je predsa zaklad!Vopred dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak má dieťa kvalitnú stravu / mäso, zelenina, ovocie, obilnina - teraz obilninové kaše- postupne aj jogurt, žĺtok, tak nie je úplne nevyhnutné, aby pilo aj mlieko. V tomto veku má mať samozrejme umelé mlieko, formulu. Skúste vymeniť značku, aj keď to radím málokedy. Dávajte mlieko len ráno, po spaní - vtedy však môžete podať jogurt a večer mliečnu kašu. Viac mlieka vypiť nemusí.