Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • zvysovanie imunity

    , Autor: teada

    Dobry den, pani doktorka, prosim Vas, mam jednu otazocku.. mam dve deti 4,5 r.syna a 3 r dcerku.od septembra nastupuju obaja do skolky, a rada by som im uz od augusta davala nieco na zvysenie imunity, planovala som echinaceu a vit.C, ale svagrina s malymi detmi ide davat na odporucanie lekara wobenzym, vraj je ucinnejsi..len ja neviem, aby som do nich nepchala zbytocnu chemiu..totiz, som tehotna a v januari sa nam ma narodit babatko, bojim sa, aby ked zo skolky budu nosti rozne choroby, aby ma nenakazili, hlavne nase nenarodene dietatko..od januara by som ich do skolky uz nedavala pre tento isty dovod, aby nenakazili aj male babatko...neviem, co mam robit, ci im odlozit skolku, alebo su nejake dobre lieky na imunitu pre ne, alebo neviem..minuly rok mali aj zapaly ocnych spojiviek, usi, dasien, horucky , kiahne este nemali, ale do skolky nastupuju tento rok po prvykrat..poradte prosim, co mam urobit, aby to bolo aj pre nase nenarodene dietatko bezpecne..dakujem velmi pekne za vas nazor a radu

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ste veľmi pozorná a zodpovedná mamička a vidím, že na nové bábätko sa pripravujete po každej stránke. Mne sa veľmi osvedčuje dávať od augusta do konca októbra imunoglukan, 1 ml na 5 kg hmotnosti denne a ak nastupujú nejaké príznaky ochorenia, zvýšim dávku na 2 x denne znova v rovnakej dávke. Od novembra do konca marca je potrebné obom deťom podávať vitamín D, buď ako vigantol alebo ako niektorý preparát rybieho tuku, informujte sa u lekára alebo v lekárni, napríklad bolo eskymo.