Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • 3. dávka

    , Autor: zm123

    Dobrý deň, chcem sa spýtať, že či je môj ročný syn chránený proti chorobám, keď nemôže byť z rôznych dôvodov zaočkovaný treťou dávkou hexa vakcíny a vakcínou na pneum. Dve očkovania absolvoval, tretie nemôže. Má nejakú ochranu a dokedy je možné najneskôr podať tretiu dávku (ak to bude možné), aby to malo efekt. Ďakujem a pekný deň prajem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Už má základnú ochranu proti očkovaným ochoreniam, ale nie je kompletne zaočkovaný, na to potrebuje dostať tri dávky. Interval medzi druhou a treťou dávkou sa može predĺžiť na 12 mesiacov, potom ak by bol interval dlhší, je potrebné postupovať individuálne. Teda podľa celkového stavu dieťaťa a veku rozhodnúť, či nebude potrebovať štvrtú boostrovaciu dávku očkovania v priebehu ďalšieho roka. Určite nezačíname očkovať znova troma dávkami.