Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • prosba o pomoc

    dobry vecer.mam taky problem ze sa nam ruca manzelstvo a uz neviem ako dalej.sme manzelia 5rokov mame dve deti.zili sme stale harmonicky zivot,vsetko bolo dobre.lenze problem je ten ze nemam chut na sex uz dlhsiu dobu.ja manzela lubim a nechcem o neho prist,ale on uz neveri a nechce dat sancu tomu ze sa to zlepsi.chce aby sme denne mali pohlavny styk aj tri krat.dnes mi pisal sms ze by ma nikdy koli inej neopustil ale potrebuje to co doma nema co ho chapem.problem je vo mne a ja neviem co so sebou.vzdy ked nastane tento problem chvilku je dobre a potom zase nic.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobrý deň Martina,
    sex je úžasnou súčasťou partnerského života. Avšak môže byť i miestom, kde vzťah "zaškrípe", kde sa partneri namiesto vzájomného zdieľania a blízkosti začnú naopak vzďaľovať a odcudzovať. Každý z nás je svoj, jedinečný, a to sa týka aj sexuality - ak v partnerstve nastane nesúlad medzi potrebou sexu oboch partnerov - je to problém - ktorý treba riešiť. Veľmi by som vám odporučila návštevu sexuológa, prípadne terapeuta ktorý robí párovú terapiu - a spolu s odborníkom - s treťou, nezainteresovanou osobou by som skúsila hľadať to VAŠE riešenie. Neexistuje jeden návod, jeden vzor ako má partnerstvo, sex, intimita vyzerať, je to naozaj o naladení sa dvoch ľudí, o vytvorení jedinečného spôsobu spolužitia. Držím vám veľmi päste.