Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • bolest bedrovych klbov

    Dobry den, uz viac ako dva tyzdne ma bolia bedrove klby, najprv bolel lavy a pred tyzdnom sa pridal uz aj pravy.Je to taka bodava bolest, boli to aj cez den aj v noci ked sa pretacam na posteli. Ked klby velmi nezatazujem bolia menej ale ked dlhsie chodim alebo stojim tak je to dost zle. Uz chodim ako kacka. Bola som na ortopedii, lekar mi povedal, ze je to bezny tehotensky problem a ze teraz pred porodom mi nepomoze. Som v 37+5 tt a moj porodnik ma zacal strasit sekciou. Som z toho dost sklamana. Nieje ziadna sanca aby som rodila prirodzene? Preco mi navrhol sekciu??
    Za ochotu a odpoved vam velmi pekne dakujem. S pozdravom Kamila

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dobry den, pani Kamila, zial je naozaj pravda, ze v tehotenstve sa zvysenym prekrvenim v oblasti malej panvy casto u zien dostavuje silnejsia bolest. Zostupovanim babatka nizsie je vyvijany silny tlak, co je neprijemne a tehotna ho vnima ako bolest. Vas gynekolog zrejme usudil, ze babatko bude vacsie a ked uz teraz mate bolesti bude mat problem so zostupenim do panve. Ide vsak zrejme len o predbezny odhad, preto sa nemusite obavat, ze uz je rozhodnute. Je to zrejme len panova doktorova skusennost, ktora vsak nemusi platit vseobecne. najlepsie bude, ked sa opytate priamo pana doktora, z coho tak usudil. Najma preto, aby ste sa upokojili a vedeli sa pripravit na porod. S pozdravom
    Jana W.