Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • imunita

    , Autor: andula1

    Dobry den. A je bezne ze deti v 15 mesiacoch mavaju takto znizenu imunitu?Lymph 68,norma 35-50, Neut 21 norma 40-53, Imunoglobulin G, 4 norma 5-10, Imunoglobulin A 0,19 norma 0,40-1,25 . Hlavne to IGG a IGA ma zaujima alebo su na tom deticky lepsie s imunitou ako syn.Stale dojcim proste som si myslela ze syn bude mat imunitu v poriadku. Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Podľa výsledkov sa nejedná o žiadnu závažnú poruchu imunity. Závisí aj na tom, či dieťa býva často choré, aké sú to ochorenia, ako na nereaguje, ako dlho ochorenie trvá, či sa dostavia komplikácie. Postupne sa imunitný systém buduje a ani uvedené hodnoty neznamenajú, že imunita bude v budúcnosti narušená.