Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Nechutenstvo po očkovaní

    Dobrý deň, dcéra má 3,5 mesiaca narodila sa v 38 týždni 3370g a po pôrode dostala obojstranný pneumotorax, zistili jej že má len jednu obličku. Pili sme mlieko bebu Ha ale tu mi začala odmietat tak sme prešli na nutrilon. Boli sme na povinnom očkovaní a tiež proti rotavírusom, dcéra teraz váži 5000g a nechce jesť spapá 60ml tak raz za 4-5 hodín, môže to byť reakcia po očkovaní ale jej nechutí mlieko? Predtým vypila 120ml. Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Môže sa jednať aj o rekaciu po očkovaní. Sledujte dieťatko, zmerajte mu aj teplotu a ak by nechutenstvo trvalo viac ako 24 hodín, konzultujte lekára. Samozrejme pri menšom objeme mlieka sledujte množstvo mokrých plienok.