Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • povinne ockovanie

    moj syn,ktory ma momentalne 5 mesiacov bol zaockovany 21.5.2008 hexa vak.po tyzdni sa na nozickach objavili petechie,ktore boli v mensom mnozstve,preto som pockala na dalsiu reakciu.po dalsom tyzdni petechie mal na nozickach,rukach,ciastocne na tvaricke a hrudniku.okamzite sme boli hospitalizovani na 2.detskej klinike na internom oddeleni.transplantacia kostnej drene.diagnoza idiopaticka trombocytopenia purpura.pocet trombocytov klesol na 18000.hrozila aj punkcia kostnej drene.pokial som dobre informovana,tak bezpecna hranica je 30000trombocytov,pod tuto hranicu hrozi krvacanie do mozgu.naozaj si tato spolocnost si mysli,ze ockovanie je tak potrebne?!skoro mi to zabilo syna.dalsie ockovanie odmietam.pediatricka ma poucila o rizikach,ked nedam dieta zaockovat.preco nikto nepouci rodica o moznych reakciach ,ked dieta dam zaockovat?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nikto nespochybňuje, že reakcie na očkovanie sú a opakovane som uvádzala, že práve preto jeočkovanie realizované až po vyšetrení dieťaťa.
    Idopatická trombocytopenia je idopatická preto, že nikto nevie aká je jej príčina, preto sa ani nedá identifikovať, že príčinou ochorenia vášho dieťaťa bolo očkovanie. Je úplne na mieste byť opatrný pri ďalšom očkovaní a malo by byť realizované v ambulancii pre komplikácie očkovania alebo priamo počas hospitalizácie na detksej kinike.
    Uáverom musím povedať, že si nemyslím, že ochorenie vášho dieťaťa súviselo s očkovaním.