Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • info

    dobry den.chcem sa opytat.mala som ist s dcerkou na dalsie povinne ockovanie, ale doktorka mi povedala ze musia prejst 3 mesiace po poslednom ockovani (cize po ockovani proti tuberkuloze).dcerka bude mat 14 teho 4 mesiace a doktorka mi povedala ze mam prist az po novom roku, ze teraz sa za ockovanie plati.chcem vediet ci to nevadi,ze bude zaockovana trochu neskor?Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nie je to ideálne, ale neostáva vám nič iné. jednak od očkovania proti tbc musí uplynúť najmenej interval 12 týždňov, chránička po očkovaní musí byť zhojená, teraz , keď sa často očkuje až niekolko týždňov po narodení, nie na piaty deň, tak sa interval prvého očkovania predlžuje. Pravdou je, že momentálne si nevieme na ambulancie zabezpečiť očkovacie látky. Pracujeme na tom, aby sa tento stav vyriešil.