Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Druhé očkovanie a salmoneloza

    Dobrý deň!
    Chcela by som Vás požiadať o radu. 22.9. sme boli prvý-krát očkovaní /1.dávka trojvakcíny v 4 mesiacoch/, následne na to zistili nášmu 5-mesačnému synovi salmonelózu. Na druhé očkovanie sme mali ísť 8.11., ale keďže stále nemá dobré výsledky neuskutočnilo sa. Bolo nám povedané, že salmonela sa môže z tela vypľavovať aj polroka. Zároveň viem že 2. očkovanie by sa malo uskutočniť do 6 týždňov po prvom. Aký postup máme ďalej očakávať ak by výsledky na salmonelozu boli ešte dlhšie pozitívne?ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Druhé očkovanie je žiadúce previesť najneskôr 12 týždňov po prvom očkovaní. Ak dieťa nemá žiadne známky ochorenia na salmonelózu, dobre priberá, to že vylučuje ešte salmonely nie je dôvodom odkladať očkovanie!!!!!!!!!!