Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • TBC

    Dobry den,
    cchela by som sa opytat ,ake nasledky moze mat v buducnosti dieta, ktore bolo zaockovane prevenarom, hexou, ked este nebola uplne zahojena chranicka po TBC ockovani. Nebol v nej hnis, ale bola este vypukla. Po ockovani sa v nej urobil hnis, ktory v P. Biskupiciach vytlacili, vycistili a ramienko sa pekne zahojilo. Caka nas preockovanie a ja mam obavy, ci sa situacia moze zopakovat, pripadne ci to moze mat nasledky v buducnosti ako obrna, zaostavanie vo vyvoji...
    Dakujem,
    Michaela

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite to žiadne následky na psychomotorickom vývoji dieťatka nebude mať. Je tozáležitosť týkajúca sa imunitného systému a keďže sa už chránička zhojila, nepredpokladám ďalšie komplikácie.