Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • MMR

    , Autor: arian

    Dobry den pani doktorka.
    Chcela by som Vas poprosit o radu tykajucu sa ockovania MMR.
    Syncek sa narodil 1.11.2004. Absolvoval tieto ockovania. - na slovensku

    8.11.2004 Tbc vakcina

    30.3.2005, 17.10.2005, 14.2.2007 Diteper + Act-MIb POLIO.- neviem ci som to spravne napisala, je to zle citatelne.

    23.2.2006 PRIORIX

    9.2.2005, 30.3.2005, 17.10.2005 EVUAX

    27.3.2006 NEISCVAC-C

    14.2.2007 PNEUMO 23

    6.9.2007, 4.4.2008 Havrix (hep-A)

    Teraz zijeme v zahranici. Syn bude mat v novembri 5 rokov a nastupil do skoly. 15.oktobra sa v skole kona den ockovania MMR a budu zaockovani vsetci prvaci. Je to v poriadku, alebo by mal byt syn zaockovany neskor? Co obsahuje tato vakcina, proti comu je ockovanie? Preockovava sa este aj neskor? Podla ockovacieho kalendara by sme mali absolvovat este aj ine ockovanie? Velmi pekne vam vopred dakujem za zodpovedanie otazky.Prajem vam krasny den. Dakujem.
    Maria

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak by ste ďalej chceli pokračovať v slovenskej očkovacej schém e tak ako päťročný by mal dostať Infanrix polio proti záškrtu, čiernemu kašľu, tetanu a detskej obrne. očkovanie MMR je proti osýpkam, ružienke a mumpsu. U nás sa očkuje v jedenástich rokoch druhý krát. Môže sa v zásade očkovať najskôr 6 týždňov po prvej dávke. Ak budete v mieste kde žijete dlhodobo, nie je dôvod nenechať ho zaočkovať a v jedenástich rokoch na Slovensku už očkovanie nebude nutné.