Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • oslabena imunita

    Dobry den, chcela by som sa spytat ci je vhodne dat dieta zaockovat pri oslabenej imunite. Moj syn ma uz 20 mesiacov a nebol zaockovany na mums, rubeolu, osypky, pretoze sme stravili v 15 mesiaci v nemocnici, mal patogenne e-coli. Robili mu vseliake testy (potne, biopsiu creva - pre neprospievanie, krvne testy na alergie). Vysledky su O.K. az na tu imunitu. Tak teraz neviem, obavam sa ockovania, pretoze to je ziva vakcina. Dakujem za odpoved.
    Eva V.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovanie u dietata s oslabenou imunitou je plne v kompetencii imunoalergologa. V zásade platí, že pokial je dieta zdravé, neužíva lieky, ktoré potlačujú imunitný systém, može byt očkované.