Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • Posunuté očkovanie

    Dobrý deň,
    syn - narodený 26.10.2007 - mal po očkovaní BCG dlhodobé problémy s hojením rany, preto bol prvýkrát očkovaný hexavakcínou až 27.1.09, 6.3.09 - 2. dávka.
    Keďže tento mesiac dovŕši 18 mesiacov a nebol ešte očkovaný proti osýpkach atď., chcela som sa opýtať, či by mohol byť zaočkovaný aj keď mu ešte nebola podaná 3.dávka hexavakcíny. Alebo musí najprv dostať 3.dávku hexavakcíny a tak môže byť zaočkovaný proti osýpkam...
    A ešte by som chcela vedieť, či očkovanie proti osýpkam je prevádzané živou vakcínou.
    Ak áno, existuje aj neživá očkovacia látka?
    Za odpoveď vopred vďaka.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Neživá očkovacia látka proti osýpkam, mumpsu a ružienke neexistuje. Môžete dať dieťatko zaočkovať v pätnástom mesiaci veku touto trojkombináciou / MMR/ a podľa intervalu / teda pol roka od druhej dávky/ doočkujte základné očkovanie hexavakcínou.