Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • odklad očkovania

    mám ešte jednu otázočku. náš najmenší je HCV poz. aspoň predbežné výsledky sú také. keď sa to potvrdí aj pcr testom bude môcť byť nikdy očkovaný? má 6,5 mesiaca a ešte žiadne očkovanie nedostal, doktor to stále odkladá pretože vraj takto ho nemôže očkovať. do kedy sa dajú tieto povinné očkovania + prevenar odkladať?
    ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovanie detí HCV pozitívnych je potrebné konzultovať s lekárom, ktorý dieťa sleduje na infekčnom oddelení a je individuálne. Aj začiatok vo veku po pol roku nie je prekážkou riadneho očkovania proti všetkým očkovaným ochoreniam, teda hexavakcínou aj prevenarom.