Poradňa pediatra

Na problémy súvisiace s rastom, vývojom dieťaťa i chorobami odpovedá MUDr. Marta Špániková, pediatrička.

Poradna uzavretá.

  • ockovanie Varilixom

    Dobry den pani lekarka,

    syncek je narodeny 11.6.2008.

    Bol ockovany Infarnixom Hexa 11.1.2007, 1.3.2007 a 24.9.2007. Ockovanie Priorixom absolvoval 17.12.2007, Prevenarom 25.1.2008 a 27.3.2008.

    Kedze nasa dr nas informovala, ze ockovanie vo veku 2 a pol roku zivota sa rusi, mal by byt syncek preockovany proti kiahnam Varilixom a kedy? Nasa dr. povedala, ze nam moze dat recept na vakcinu.

    Syncek bol ockovany aj Havrixom 12.5.2008, ma byt preockovany po roku, teda v maji 2009?

    Srdecne Vam dakujem,

    A.Malangone

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Proti žltačke by mal byť zaočkovaný do dvanásteho mája ale pri závažnej kontrindikácii / nemožnosti/ kedykoľvek, kedy to bude možné.
    Zrušené očkovanie v treťom roku veku nemá nič spoločné s očkovaním proti ovčím kiahňam varilrixom. Ak sa pre očkovanie rozhodnete, tak si na predpis kúpite vakcínu a zaočkuje ho detský lekár.